Liturgy Ministry Schedule

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 Liturgical Ministry Schedule

All Saints Liturgy Ministry Schedule 

October 12, 2019 - December 22, 2019

Date

Time

Extraordinary Ministers

Lectors

Altar Servers

Saturday  

10/12

4:00PM

F. Bombeke

K. Murowany

W. Bump

J. Standiford

Saturday

10/12

Spanish

7:00PM

 

 

 

Sunday 

10/13

8:00AM

P. Abdill

M. Rowe

J. Abdill

A. Cortes

Sunday

10/13

9:30AM

S. Latore

C. Olszweski

P. Beninati

K. Rivera

R. Rivera

Sunday

10/13

12:15PM

W. Jackson

C. Ryan

S. Jacobsen

P. McDaid

Saturday

10/19

4:00PM

D. Grennon

C. Schafer

T. Moore

J. Standiford

Saturday

10/19

Spanish

7:00PM

 

 

 

 

Sunday

10/20

8:00AM

E. Sorantino

J. Wettstein

E. Fawcett

P. Merkel

Sunday 

10/20

9:30AM

B. Germanio

S. LaTore

S. Davis

G. Malashkin

Sunday

10/20

12:15PM

R. Lim

B. Polise

M. Torelli

P. McDaid

Saturday

10/26

4:00PM

G. Quelch

J. Saullin

C. Schafer

J. Standiford

Saturday

10/26

Spanish

7:00PM

 

 

 

Sunday

10/27

8:00AM

D. Cooper

P. Galetto

M. Rowe

P. Merkel

Sunday

10/27

9:30AM

G. Emens

K. Neder

D. Abdill

K. Rivera

R. Rivera

Sunday

10/27

12:15PM

W. Jackson

D. Nonnemacher

S. Jacobsen

P. McDaid

All Saints Thursday 

10/31

7:00PM

D. Grennon

S. Latore

M. Rowe

Volunteer

All Saints

Friday 

11/01

6:30AM

 

 

 

All Saints

Friday 

11/01

8:00AM

A. Schipane

E. Fawcett

G. Quelch

All Saints

Friday 

11/01

4:00PM

B. Germanio

J. Saulin

T. Moore

J. Standiford

All Saints

Friday 

11/01

7:00PM

L. Santiago

Spanish

Volunteer

Bi-Lingual

All Souls

Saturday 

11/02

8:00AM

 

S. Davis

 

Saturday 

11/02

12:00PM

Volunteer

Volunteer

Volunteer

Saturday 

11/02

4:00PM

D. Cooper

J. Saulin

C. Schafer

M. DaGrosa

Saturday 

11/02

7:00PM

Spanish

 

 

Sunday 

11/03

8:00AM

D. Powell

A. Schipane

M. Rowe

A. Cortes

Sunday 

11/03

9:30AM

S. Latore

C. Shea

K. Chiarello

G. Malashkin

Sunday 

11/03

12:15PM

D. Nonnemacher

M. Torelli

S. Jacobsen

P. McDaid

Saturday 

11/09

4:00PM

J. Francesconi

K. Murowany

T. Moore

J. Standiford

Saturday 

11/09

7:00PM

Spanish

 

 

Sunday 

11/10

8:00AM

B. Torpey

J. Wettstein

S. Davis

P. Merkel

Sunday 

11/10

9:30AM

G. Emens

C. Olszweski

P. Beninati

K. Rivera

R. Rivera

Sunday 

11/10

12:15PM

W. Jackson

C. Ryan

D. Nonnemacher

P. McDaid

Veterans Day Names to be read at 6:45PM

Veterans Day

Monday 

11/11

7:00PM

Volunteer

Volunteer

Volunteer

Saturday 

11/16

4:00PM

K. Murowany

J. Saulin

W. Bump

M. DaGrosa

Saturday 

11/16

7:00PM

Spanish

 

 

Sunday 

11/17

8:00AM

E. Fawcett

E. Sorantino

M. Rowe

G. Quelch

Sunday 

11/17

9:30AM

P. Merkel

C. Shea

S. Latore

G. Malashkin

Sunday 

11/17

12:15PM

R. Lim

B. Polise

S. Jacobsen

P. McDaid

Saturday 

11/23

4:00PM

J. Francesconi

L. Santiago

C. Schafer

J. Standiford

Saturday

11/23

7:00PM

Spanish

 

 

Sunday 

11/24

8:00AM

D. Cooper

P. Galetto

E. Fawcett

A. Cortes

Sunday 

11/24

9:30AM

B. Germanio

C. Olszweski

D. Abdill

K. Rivera

R. Rivera

Sunday 

11/24

12:15PM

 

G. Emens

D. Nonnemacher

 

M. Torelli

P. McDaid

Saturday 

11/30

4:00PM

G. Grennon

G. Quelch

T. Moore

J. Standiford

Saturday 

11/30

7:00PM

Spanish

 

 

Sunday 

12/01

8:00AM

D. Powell

B. Torpey

K. Thomas

P. Merkel

Sunday 

12/01

9:30AM

A. Cortes

K. Neder

S. Neder

G. Malashkin

Sunday 

12/01

12:15PM

W. Jackson

G. Emens

S. Jacobsen

P. McDaid

Saturday 

12/07

4:00PM

L. Santiago

J. Saulin

W. Bump

M. DaGrosa

Saturday

12/07

7:00PM

Spanish

 

 

Sunday 

12/08

8:00AM

E. Sorantino

J. Wettstein

M. Rowe

A. Cortes

Sunday 

12/08

9:30AM

B. Germanio

C. Olszweski

K. Chiarello

K. Rivera

R. Rivera

Sunday 

12/08

12:15PM

B. Polise

C. Ryan

M. Rowe

A. Cortes

Saturday 

12/14

4:00PM

J. Francesconi

J. Saulin

T. Moore

J. Standiford

Saturday 

12/14

7:00PM

Spanish

 

 

Sunday 

12/15

8:00AM

P. Galetto

S. Latore

S. Davis

P. Merkel

Sunday 

12/15

9:30AM

B. Germanio

C. Olszweski

P. Beninati

G. Malashkin

Sunday 

12/15

12:15PM

W. Jackson

C. Ryan

S. Jacobsen

P. McDaid

Saturday 

12/21

4:00PM

D. Grennon

K. Murowany

T. Moore

J. Standiford

Saturday 

12/21

7:00PM

Spanish

 

 

Sunday 

12/22

8:00AM

P. Abdill

A. Schipane

J. Abdill

A. Cortes

Sunday 

12/22

9:30AM

K. Neder

P. Merkel

S. Neder

K. Rivera

R. Rivera

Sunday 

12/22

12:15PM

R. Lim

M. Torelli

D. Nonnemacher

P. McDaid